AKCE "Z"(léto pro Zdendu)

image
image
image

Až do nedávna žili Zdenda a jeho žena Stáňa normálním životem, začali stavět domek, plánovali budoucnost. Pak přišla rána: Po zjištění zhoršující se vady srdce musí Zdenda absolvovat operaci u prof. Pirka v IKEMU. Tato operace proběhla úspěšně, už mohlo být dobře, jenže….. Zdendovi neurologické obtíže vyústí v hrozivou diagnózu: ve čtvrté komoře na malém mozečku je už pořádně rozrostlý nádor následuje další operace, tentokrát u prof. Beneše a prof. Netuky, kteří zjistí, že nádory jsou dva a ven půjde jen jeden. Následuje hospitalizace v pražské ÚVN, úspěšný zákrok a sledování druhého nádoru. Všechno vypadalo nadějně. Bohužel. Následovala řada dalších zdravotních komplikací… meningitida, neuroinfekce, musí být zaveden shunt (hadička z mozku do žaludku) PEG, kterým může přijímat jen tekutou stravu, porušená rovnováha, zkroucené necitlivé ruce, těžce se mu mluví. Po celou dobu mu byla oporou jeho žena Stáňa, která sama onemocněla rakovinou prsu. Zdendu velmi mrzelo, že jí nemohl být kvůli svému zdravotnímu stavu také oporou. Aby toho nebylo málo, Zdenda onemocněl i nemocí covid, která ještě více zhoršila jeho zdravotní stav. Po dvouapůlletém pobytu v nemocnici se konečně dostává skoro domů: do Hamzovy odborné léčebny v Luži-Košumberku. Díky usilovné rehabilitaci se leccos zlepšilo, ale Zdenda je stále odkázán na vozík a intenzivní péči. 21. června bude Zdenda propuštěn do domácího ošetřování. Vzhledem k nevyhovujícím podmínkám bytu, kam se má vrátit (není bezbariérový) by bylo ideální dokončit vnitřky rozestavěného domku, uzpůsobit je pro pohyb na vozíku a s chodítkem, což zahrnuje odolné nesmekavé podlahy, široké dveře, speciálně upravenou kuchyňskou linku, koupelnu a toaletu, madla, speciální držadla a bezbariérový přístup k domu. My, kamarádi a spolužáci, nechceme Zdendu a Stáňu nechat v jejich boji samotné a všechny vás prosíme, přidejte se k nám! Zdenda a Stáňa jsou důkazem, že ve dvou se dají zvládnout i strašně těžké životní zkoušky. Přes všechno, co jim bylo naloženo, se mají rádi, jsou pozitivní a vděční a prokázali neskutečnou statečnost a odhodlání. Pojďme jim společně pomoci dokončit co nejdříve domek, aby Zdenda mohl konečně domů. 

Akce "Z" vyvrcholila ve Velkém finále na hradě Košumberku v Luži 
2. 10. 2021.  Zde hodnocení akce z úst Pavla Karala: ,,Bylo to úžasné, fantastické, nezapomenutelné!!! Andělské sci-fi se proměnilo ve skutečnost! Dětská trasa opět nezklamala a velká účast, radost dětských očí a jejich bezprostřednost jsou až dojemné. Když přijde malý chlapeček a hází do kasičky nějaké drobné, ovšem se slovy: „Tyhle penízky jsem si vydělal sám a jsou pro Zdendu", tak to Vám prostě slza ukápne. Jak příkladné! Tombola vždycky potěší. Více než 90 cen drželo účastníky v napětí pěknou řádku minut, ale stálo to za to, protože ceny byly krásné a hodnotné. Následovala krása a móda, módní přehlídka salónu Zdeňky Zachariášové a bylo se opravdu na co dívat. Nádherné šaty, v nich nádherné ženy, to muselo potěšit oko každého z diváků, kteří zcela zaplnili hrad Košumberk. No a potom už přišel další dojemný okamžik. Zdenda Kamenický, pro kterého se celá akce konala, tam s námi bohužel nemohl být. V sobotu podstupoval další z řady operací, takže na hradě byla „pouze" manželka Stáňa. Přišlo na řadu předání dárku, krásného obrazu s andělem. Tohoto aktu se ujala Klára Vavrušková, Česko - Slovenská Miss 2019. Zdenda nám z nemocnice nahrál vzkaz, z něhož bylo zřejmé, jak moc mu je líto, že tam s námi nemůže být, velice se na tento den těšil...
Po dojemném vzkazu přišlo jiskřivé, fantastické představení, které vyvolávalo chvění, při němž běhal mráz po zádech. Byla tu charitativní dražba obrazu, naprosté neznámo, kde byl průběh a výsledek nejistý. Jak už jsem psal na začátku, andělské sci-fi se proměnilo ve skutečnost. Po velkém souboji se částka vyšplhala na neuvěřitelných 80 000 Kč!!! Gratulace a velký respekt k vítězi, jsou na místě!!! Po těchto neskutečných momentech už následovalo uvolnění v podobě příjemného bigbítu a je symbolické, že v refrénu poslední písničky dne se zpívalo: „Teď už jen vzpomínám a čekám, kdy se vrátěj zpátky, chvíle co utekly jak flám. Když jsem jak malej kluk, já, hledal cestu do pohádky, kouzelný vrátka otvírám". Ano, podařilo se nám najít cestu do pohádky a otevřít kouzelná vrátka do lidských srdcí, díky čemuž poputuje Zdendovi na účet krásných 370 116 Kč!!! Teď už nám zůstávají jen vzpomínky, ty jsou ale tak silné, že v nás zůstanou na věky. Děkuji přátelům ze spolku Rozběháme Luži, kteří této akci věnovali mnoho času a energie. Děkuji Vám všem, kteří jste se na úspěchu Akce Z podíleli. KAŽDÝ Z VÁS JE VÍTĚZ!!! 

Podporují nás